شرکت از سال 1394اقدام به احداث و تجهیز واحدهای ماشین سازی نموده و در بخش برشکاری، تراشکاری، دریلکاری، برش و مونتاژ، نصب و رنگ کاری و ساخت شاسی دستگاه های خط تولید و سیستم تصفیه پساب، فعال میباشد. در سال ،98 – 99یک مجموعه یک هکتاری به خط تولید ماشین آلات مجموعه اضافه گشت. در حال حاضر شرکت فن آوران زیست کره با وسعت 12500متر مربع، به صورت تقریبی دارای 58نفر پرسنل در بخش های مختلف مهندسی و کنترل، ساخت و … می باشد و صفر تا صد ساخت خط های تولید و ماشین آلات سیستم های تصفیه در خود مجموعه صورت می گیرد.

از جمله فعالیت‌های بخش ماشین‌سازی، تولید دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف شامل مبدل‌های حرارتی، سپراتورهای ویژه، اسپری درایر‌ها، خشک‌کن‌ها، وکیوم فیلترها و ستون‌های تقطیر برای تصفیه‌ پیشرفته پساب و همچنین خط تولید صنایع غذایی می‌باشد. در ساخت کلیه این دستگاه‌ها و تجهیزات، آخرین دانش روز بکار گرفته شده به نحوی که در حوزه محیط زیست جزء بالاترین دستاورد دانش بنیان کشور محسوب می‌گردد و در حوزه صنایع غذایی با هدف استحصال محصول با کیفیت (از لحاظ رنگ، طعم، شفافیت و …)، دستگاه‌ها ساخته می‌شوند.

این شرکت براساس ماهیت پساب صنایع مختلف، ماشین‌آلات را ساخته و عرضه می‌نماید و در حال حاضر در حوزه صنایع پتروشیمی و صنایع الکل و خمیرمایه و صنایع غذایی و صنایع شیمیایی مصرفی، تولید صفر تا صد ماشین‌‌آلات را در کارنامه خود داشته و در کلیه موارد، آب حاصل از تصفیه به خط برگشت داده شده و محصولات با ارزش از پساب استحصال گردیده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.